Vitální jóga

Jóga nás může provázet všemi etapami, kterými jako ženy v životě procházíme. Pravidelným cvičením dokážeme pozitivně ovlivňovat vnitřní prostředí těla a současně s tím dokážeme uchovat své tělo pružné a silné, svaly protažené, energii proudící a hormony v rovnováze. 

ÚTERÝ 17:15 - 18:30h Vitální jóga/pokročilé/ 10 lekcí / 11.4.-13.6.2023

ÚTERÝ 19:00 - 20:15h Vitální jóga/začátečnice, mírně pokročilé  / 10 lekcí / 11.4.-13.6.2023

Chci se přihlásit

Na lekcích Vitální jógy očekávejte příjemné protažení s přístupem jógové terapie a dynamikou sekvencí a dechových cvičení, ovlivňujících hormonální hladinu, metabolismus, proudění lymfy a celkově působí na harmonizaci všech tělesných soustav včetně té nervové. Cílem cvičení je tedy celková harmonizace organismu, uvolnění přetíženého těla i mysli. 

Co je obsahem lekcí vitální jógy?

  • vhodná a cílená hormonální regulace organismu a harmonizace nervové soustavy pomocí praxe ásan, dechových cvičení a relaxace
  • jógové sestavy pro eliminování metabolického syndromu, antistresové sekvence, 
  • zaměření na uvolnění/aktivaci a posílení svalů pánevního dna a práci s hlubokým jádrem těla, adaptace jógových ásan pro správné zapojení středu těla.
  • Relaxace a umění se uvolnit, meditace

Klidné a pomalé provádění pozic v závislosti na dechu (vinyasa jóga) utváří sestavy (zvýšující učinek příbuzných ásan), které jsou vhodné pro proudění lymfy, ekonomizaci práce oběhového, trávícího a hormonálního systému. Právě díky řízenému dechu, vstoupíte do ovládání všech vnitřních procesů, aniž byste to tušily. Budete se soustředit, a zatímco si mysl odpočine, tělo se uvolní a nastartují se samoozdravné procesy.

Kurz je vhodný pro ženy napříč věkovým spektrem. Nedoporučuje se pouze v období těhotenství.