Spojení jógy a aromaterapie

Léčivá síla přírody mě vždy fascinovala a při hledání alternativních prostředků pro zlepšení zdraví mě nejvíce oslovila právě aromaterapie. A jako lektorka jógy jsem si brzy uvědomila, že ve spojení jógy a účinků éterických olejů je mohutná síla, jež je schopná ovlivňovat vnitřní procesy víc, než by se mohlo zdát. Můj zájem o aromaterapii mě zavedl až ke studiu na Institutu aromaterapie, kde jsem se věnovala tématu Spojení jógy a aromaterapie v péči o ženy. 

Toto téma zůstává dále obsaženo v mé práci, kde zapojuji aromaterapeutickou péči do individuální jógové terapie a do skupinových lekcí. 

Spojení jógy a aromaterapie je velmi vhodné, obě metody nahlížejí na lidskou bytost celistvě a věnují se kromě fyzické stránky i psychice a duši člověka. Tradiční čínská medicína je pak dobrým můstkem mezi oběma systémy, dokáže je spojit a přesně zacílit.

A co můžete čekat na hodinách Jógy s aromaterapií?

Odborně vybrané esence a jejich směsi celkově podpoří záměr a účinky jógové sestavy. Sestava je koncipovaná tak, aby podpořila činnost vnitřních orgánů a celkově vedla k harmonizaci, znovuobnovení všech žádoucích vnitřních procesů. Cílem je zároveň hluboké uvolnění těla i mysli. A právě s myslí dokáže aromaterapie skvěle pracovat. Vdechování esenciálních olejů přímo působí na centrum našich emocí a dokáže přenastavit mysl na radostnou vlnu. A to je vždy polovina úspěch při práci na přetíženém těle.